Ostatnio na forum:

Forty Postać Prace/zawody/zestawy Opisy zadań Różności Aktualizacje i kontakt
gry, online, mmorpg, rpg gry, online, mmorpg, rpg
 
gry, online, mmorpg, rpg gry, online, mmorpg, rpg
gry, online, mmorpg, rpg gry, online, mmorpg, rpg
 
gry, online, mmorpg, rpg gry, online, mmorpg, rpg
gry, online, mmorpg, rpg gry, online, mmorpg, rpg
 
gry, online, mmorpg, rpg gry, online, mmorpg, rpg
gry, online, mmorpg, rpg gry, online, mmorpg, rpg
 
gry, online, mmorpg, rpg gry, online, mmorpg, rpg
gry, online, mmorpg, rpg gry, online, mmorpg, rpg
 
gry, online, mmorpg, rpg gry, online, mmorpg, rpg
gry, online, mmorpg, rpg gry, online, mmorpg, rpg
 
gry, online, mmorpg, rpg gry, online, mmorpg, rpg

04.07.2013 - Poprawiony Kalkulator Fortowy. Dopasowany do wersji TW 2.04.


Miasto od A do Z

1.Budowa miasta

Wznieść miasto możemy na 2 sposony:
 • zajęcie działki budowlanej
 • zajęcie opuszczonego "miasta widma"
W obu przypadkach płacimy 300$ na wstępie. Polecam zdecydowanie 2 sposób gdyż w opuszczonym mieście mogą być już poczynione postępy budowlane a i kasa miejska nie zawsze świeci pustkami, jednak wiadomo na nowych światach będzie niewiele opuszczonych miast a będzie sporo działek budowlanych i na odwrót - np. na 1 Świecie łatwo można znaleźć miasta nawet maksymalnie rozbudowane! nie będzie natomiast żadnej działki budowlanej. W tym poradniku wytłumacze jednak jak budować miasto od podstaw - kieruje się tu własnym doświadczeniem. Może ktoś się ze mną nie zgodzić ale to już jego biznes.

Dobra więc szukamy Dizałki budowlanej - po kliknięciu widzimy że potrzebujemy 300$ i 80PE a czas wznoszenia miasta trwa 8 godzin.W puste pole wpisujemy nazwe miasta.

WAŻNA UWAGA!: Najlepiej budować miasto obok największego fortu - to najlepsza pozycja dla osady która przyniesie nam dużo sojuszników i sporo dobrych fortowców.

2.Mapa Świata
Na mapie świata widzimy dużo czerwonych punkcików - każdy z nich to miasto.Na szaro zaznaczone są miasta widma , widoczne śa także forty. Kolor niebieski oznacza nasze miasto/fort. Kropki zwiększają się wraz z punktami miasta.
Skala:
 • najmniejsza kropka to miasto z poniżej 1000 punktami rozbudowy
 • najmniejszy kwadrat to miasto z punktami rozbudowy 1000-5000
 • duża kropka miasto z punktami rozbudowy 5000-10000
 • największa kropka miasto z punktami rozbudowy 10000-35000
 • największy kwadrat to miasto z punktami rozbudowy powyżej 35000
Punkty miasta zyskuje się wraz z rozbudową budynków znajdujących się w nim.Przy budowie miasta od podstaw na początku posiada się 500pkt. a maksymalnie rozbudowane miasto posiada ich 49800

3.Rozbudowa:
W mieście jest wiele budynków , prawie każdy ma swoje zastosowanie. Poniżej przedstawiam liste budynków i lvl maksymalnego rozbudowania.
 1. Ratusz (max lvl.10) Z każdym poziomem budowy ratusza zmniejsza się trudność pracy podczas rozbudowy o 5punktów.
 2. Targ (max lvl. 10) Na targu możemy handlować z innymi graczami
 3. Budynki mieszkalne (max lvl.10) Przy każdym następnym poziomie zwiększa się maksymalna liczba mieszkańców o 5.
 4. Bank (max lvl.10) z każdym poziomem banku zminiejsza się oprocentowanie podczas wpłaty pieniędzy na konto.
 5. Hotel (max lvl.5) W hotelu możemy odnowić PE I PŻ, z każdym poziomem regeneracja jesz szybsza.
 6. Rusznikarz (max lvl.15) Miejsce w którym można kupić broń wszelkiego rodzaju.Wraz z poziomem zwiększa się wybór.
 7. Krawiec (max lvl.10)U krawca możemy zakupić buty, spodnie, koszule , nakrycie głowy.Wraz z poziomem zwiększa się oferta.
 8. General Store (max lvl.10)Tu możemy nabyć konie , pasy , naszyjniki. Wraz z poziomem zwiększa się oferta sklepu.
 9. Grabraż (max lvl.1)Dzięki grabarzowi możemy pojedynkować się , można u niego zobaczyć statystyki pojedynkowy człownków.
 10. Szeryf (max lvl.5)U U szeryfa możemy wystawić list gończy oraz zdobywać nagordy za pokonanie poszukiwanych.
Warto pamiętać o tym że mając cenne przedmioty (np.komplety) w ofertach swoich sklepów łatwo znaleźć graczy którzy chętnie zrobią u nas zakupy. Zakupy od czasu powstania rynku nie są już taką częstą formą zbierania przedmiotów ale zawsze można na nich zarobić kilkaset dolarów.Z każdym poziomem zwiększa się też jakość produktów wiadomo że na 1 poziomie nie będzie możliwości kupienia kurtki ze skóry tylko odarte łachy.

Teraz można brać się do rozbudowy , potrzebny jest budowniczy który z dużą ilością punktów umiejętności "budowanie" szybko uwinie się z robotą . Przydatny jest też poszukiwacz który będzie przynosił do naszego miasta pieniądze niezbędne do rozbudowy budynków. Powinniśmy ustalić podatki które każdy mieszkaniec będzie płacił co jakiś czas. Początkowo wystarczy 50$ na tydzień gdyż inaczej nikt nie będzi chciał pozostać w mieście w którym narazie przecież nic nie ma.

No to zaczynamy warto na samym początku zbudować budynki mieszkalne żeby móc zaprosić więcej graczy. Dla poszukiwaczy i budowniczych potrzebny jest hotel aby mogli odnowić swoją energie. Najlepiej od początku dążyć do jak najszybszego rozbudowania go maksymalnie. Warto na początu zbudować też rynek. Budynki takie jak Krawiec , general store , rusznikarz czy bank nie są początkowo niezbędne gdyż są to udogodnienia które rozwijającemu się dopiero miastu niczego nie przyniosą na początek można je budować na 1-3lvl. Następny budynek jaki widzimy to grabraż , warto się porządnie zastanowić nad jego budową gdyż jesz bardzo dokuczliwy dla budowniczych i poszukiwaczy - daje możliwość pojedynkowania się a tym samym możliwość atakowania naszych mieszkańców. Budowniczy idąc w umiejętność budowanie jest nienajlepszym wojownikiem a ciągła utrata energii (gdy omdlejemy kończymy w hotelu z 0 PE)nie pozwala na dalszą budowe a nasi sponsorzy poszukiwacze nawet jeśli są nienajgorsi w pvp to zawsze jakiś wyższy lvl z ubraniem do pojedynków pokona go i zabierze całe jego oszczędności zanim zdąży wpłacić je na konto kasy miejskiej.

W mieście widzimy jeszcze 3 budynki - kościół, poczta i salon. Kościół na chwile obecną nie daje nic choć krążą plotki że modląc się często zwiększa się prawdopodobieństwo znalezienia rzadkiego przedmiotu. Ostatnia aktualizacja miała dawać nieskończoność poziomów rozbudowania tego budynku który dawałby minimalne korzyści.

No więc teraz można brać się ostro do roboty , kolejność rozbudowy po tych najważniejszych budynkach jest nieistotna , gdy wolicie np.mieć większy wybór broni budujcie rusznikarza itp.

Można też troszeczkę nieuczciwie postąpić np.tworząc dodatkowo nową postać na tym samym świecie u której będziecie np dawali wszystko w budowanie przez co stanie się doskonałym budowniczym lub rozdając wszystko w umiejętności które w krótkim czasie pozwolą nam wykonywać prace dobrze płatną(np.wydobycie srebra) i w ten sposób szybko zapełniać kase miejską .

I to by było na tyle. W tym poradnkiu pokazałem jak moim zdaniem najlepiej buduje się miasto a jeśli ktoś się ze mną nie zgadza to już jego sprawa - każdy ma swoje zdanie.

by RedKarras


Polecamy

Blog The West

Gazeta The West     
 
Copyright © 2010 - 2024 Wszystkie prawa zastrzeżone. Projekt i wykonanie Grzegorz Hrynek | Kontakt | Cookies