Ostatnio na forum:

Forty Postać Prace/zawody/zestawy Opisy zadań Różności Aktualizacje i kontakt
gry, online, mmorpg, rpg gry, online, mmorpg, rpg
 
gry, online, mmorpg, rpg gry, online, mmorpg, rpg
gry, online, mmorpg, rpg gry, online, mmorpg, rpg
 
gry, online, mmorpg, rpg gry, online, mmorpg, rpg
gry, online, mmorpg, rpg gry, online, mmorpg, rpg
 
gry, online, mmorpg, rpg gry, online, mmorpg, rpg
gry, online, mmorpg, rpg gry, online, mmorpg, rpg
 
gry, online, mmorpg, rpg gry, online, mmorpg, rpg
gry, online, mmorpg, rpg gry, online, mmorpg, rpg
 
gry, online, mmorpg, rpg gry, online, mmorpg, rpg
gry, online, mmorpg, rpg gry, online, mmorpg, rpg
 
gry, online, mmorpg, rpg gry, online, mmorpg, rpg

04.07.2013 - Poprawiony Kalkulator Fortowy. Dopasowany do wersji TW 2.04.


Dlaczego nie trafiam w poszukiwacz.

Zagadnienie to nurtuje wielu graczy zwłaszcza zaczynających swoją przygodę z fortami.
  • Dlaczego nie strzelam tam gdzie stoi poszukiwacz?
  • Dlaczego wogóle nie strzelam chociaż w forcie jest jeszcze kilku przeciwników?

Postaram się przybliżyć i wyjasnic to zjawisko zupełnie w grze normalne


      Na walkach fortowych każda postać ma jakies bonusy. Część z nich została już zniwelowana (np. złota strzelba). Jednak nadal istnieją bonusy zabójcze czy to dla atakujących czy to dla obrońców. Po stronie obrońców taką zabójczą postacią jest poszukiwacz. Nie potrzebuje sporo HP aby długo trwać na pierwszej lini. Dlaczego? Ponieważ jak głosi oficjalny opis postaci:
"Poczynając od 2. trafienia w ciągu jednej rundy bitwy o fort, masz 25% szans, aby przez resztę tej rundy ani razu nie zostać trafionym."
Co to jednak oznacza w praktyce. W praktyce decyduje kolejność strzału. Najpierw strzelają generałowie, następnie kapitanowie. Potem sierżańci i na końcu reszta graczy którzy dostali się na fort bez stopnia. Jeśli teraz podczas rundy strzały zostaną oddane, poszukiwaczowi włączy się bonus, każdy następny strzał w teorii powinien być unikany przez poszukiwacza z szansą 25%. Jednak nie do końca.       Kilka strzałów może spowodować w praktyce, że poszukiwacz dostanie 100% do uniknięcia strzału. Dzieje się tak w przypadku, kiedy poszukiwacz ma właczoną premię. Efekt jest, że albo wogóle nie oddajecie strzału albo strzelacie zupełnie gdzie indziej. Dlaczego? Ponieważ poszukiwacz stał się dla Was "niewidzialny". Wasza postać go nie widzi. Załączyły mu się bonusy i nie macie do kogo strzelać. Niestety (choć czasami stety) nie działa to tak, że pomimo właczenia bonusu - Wy strzelacie.

Jak to teraz działa i co trzeba zrobić aby trafiać tam gdzie się chce.

1. Przypadek skrajny.
      Zdarza się pod koniec walki. Zostaje 1 poszukiwacz. Każdy wyznacza na niego ruch. Strzeli każdy dopóki poszukiwaczowi nie włączą się bonusy. Reszta nie będzie go już widzieć i w efekcie nie odda strzału tak jakby byli w forcie sami.
2. Pozostało tylko kilku poszukiwaczy.
      Co zrobić aby strzelić. Nie ustawiamy strzałki na pierwszego najbliższego poszukiwacza. Ustawiamy strzałki albo na sektor w którym oni się znajdują albo co lepsze - na poszukiwaczy znajdujących się dalej poza tym najbliższym. Dlaczego? Ten wysunięty do przodu zbierze pierwsze salwy. Jeśli włączy mu się bonus - reszta nie będzie go widziała. Ale jesli strzałki będą wycelowane w dalszą postać - wtedy w 80% strzelicie. Nie zauważycie poszukiwacza z bonusem (jest jak powietrze) ale zauważycie gracza z tyłu za nim. I nie anuluje Wam ruchu strzału. Oczywiście działa to w przypadku kiedy strzały idą liniowo. Zawsze kolejnym poszukiwaczom może włączyć się bonus jeśli salwy są oddawane horyzontalnie. Jednak ustawienie strzałki nie na pierwszego poszukiwaccza ale na kolejnego maja taką zaletę, że jak pierwszemu włączy się bonus, strzelacie do tego za nim. Inaczej strzelicie do najbliższego czyli np. do baszty (jeśli atakujecie).
Podobny efekt widać w momencie kiedy wszyscy wyznaczają strzałki nie na graczy w sektorze ale na sektor.
3. Początek bądź środek walk. Zdobywanie sektorów
      Poszukiwacz to idealna postać do blokowania sektorów. Dobry poszukiwacz sam może blokować sektor nawet przez kilkanascie tur pomimo dużego ostrzału. Zmorą niedoświadczonych dowódców jest pytanie "Jakim cudem ten poszukiwacz jeszcze przeżył?" Przeżył właśnie z tego powodu, że załączają mu sie bonusy i pomimo iż wszyscy mają wycelowane strzałki w blokowany sektor, tylko kilka jest do niego oddanych a reszta strzałów rozchodzi się na boki (w wieże albo mury).
Jak prowadzić walkę sektorową z poszukiwaczami? Należy bacznie przyglądać się któremu z blokujących poszukiwaczy szybciej włączają się uniki, który ma mniej HP, który nie jest na premce. Ostrzał należy kierować zawsze w stronę słabszego poszukiwacza zmuszając do częstych rotacji.
Czy warto blokować sektor więcej niż jednym poszukiwaczem? Nie. Nie warto. W momencie kiedy stoi jeden poszukiwacz, po załaczeniu się bonusów cały ostrzał zostaje rozproszony. W momencie kiedy w blokowanym sektorze jest więcej poszukiwaczy - ostrzał przechodzi na nich co w efekcie powoduje utratę przez nich HP dopóki nie załaczą się im bonusy. Tak więc niepotrzebnie traci się HP u większej ilości poszukiwaczy kiedy blokować może tylko jeden.


Powyższe to oczywiście nie jest przepis "jak wygrać walkę z poszukiwaczami". To tylko kilka prostych zasad. Cała reszta to umiejętność wykorzystania ich wraz z innymi klasami postaci czy to do ataku czy to do obrony.


Polecamy

Blog The West

Gazeta The West     
 
Copyright © 2010 - 2024 Wszystkie prawa zastrzeżone. Projekt i wykonanie Grzegorz Hrynek | Kontakt | Cookies